Ana Sayfa/Home Biyografi/Biography Müzik/Music Klipler/Music Videos Galeri/Gallery İletişim/Contact

Biography

1962 yılında İstanbul’da doğdu. “72 yılına kadar Ayvalık’ta, “88 yılına kadar İzmir’de yaşadı.
İzmir Atatürk Lisesi’nin ardından Dokuz Eylül İşletme Fakültesi, Pazarlama ve Reklamcılık bölümünü bitirdi.

“81 den “85 e kadar Akademia yayınlarından çıkan Efes, Karya, Likya kitaplarının tasarımlarını yaptı, aynı zamanda  ressam olarak “93 yılına dek 8 i kişisel 4 ü karma olmak üzere 12 sergi açtı. “91 ve “92 yılları arasında Remzi Kitapevinden çıkan Çilek Serisi kitaplarının kapak düzenlemelerini gerçekleştirdi.

“92 de “Cazibe Hanımın Gündüz Düşleri” filminin sanat yönetmenliğini  yaparak, Ankara Film Festivali, “En iyi sanat yönetmeni” ödülünü aldı. “93 te Atıf Yılmaz’ın yönettiği “Gece Melek ve Bizim Çocuklar” filminde sanat yönetmenliği yaptı. “94 yılında senaryosunu yazdığı “Mum Kokulu Kadınlar” filminden, senaryoya eklenen bazı sahneler yüzünden adını çekse de sonradan filmin yapımcısı tarafından, adı film bilgilerine eklendi.

“94 yılında Gökhan Kırdar’ın “Yerine Sevemem” adlı şarkısına çektiği kliple yönetmenliğe, “Tutunamadım” albümündeki şarkı sözleriyle de müziğe adım attı. “97 de Candan Erçetin’in yorumladığı “Yalan” klibiyle Hürriyet Altın Kelebek yarışmasında “En iyi klip” ve aynı şarkının nakaratı dışında kalan bölümlerine yazdığı sözler ile  KRAL TV “En iyi söz yazarı” ödülüne layık görüldü.“98 yılında  yine Candan Erçetin’in yorumladığı“Her Aşk Bitermiş” adlı şarkının klibiyle MCM VIDEO MUSQUE ATLAS, “En iyi yönetmen” ödülünü aldı. 2001 yılında kendi albümü “Olmalı” piyasaya çıktı. 100 ü aşkın şarkının söz ve müziklerine katkıda bulundu. 200 ü aşkın şarkının kliplerinin yönetmenliğini yaptı.